Cestování

Pokud nemáte v úmyslu cestovat a poznávat, tak do Thajska ani nejezděte :) Cestování je této zemi to nejúžasnější vůbec. Jakmile opustíte Bangkok, začnete poznávat to pravé Thajsko. Bangkok jako vstupní brána do Thajska je totiž trochu odlišný od zbytku země. Je to jediné místo v Thajsku, kde se setkáte se známým jevem z jiných turistických destinací – každý po vás chce peníze a občas se vás i někdo pokusí ošidit. Jakmile ale opustíte metropoli, zjistíte, že celý zbytek země je úplně jiný. Poznáte spoustu usměvavých lidí, kteří se vám budou snažit pomoci, seč jim síly budou stačit. Poznáte úžasnou přírodu v národních parcích a i mimo ně, poznáte unikátní architekturu, ochutnáte všemožná podivná jídla a hlavně si odvezete nezapomenutelné zažitky.   V této sekci se vám budeme snažit shrnout zkušenosti naše, i našich kamarádů z cestování po Thajsku.

4 Responses to “Cestování”

 1. Jitka 8 května 2018 at 20.12 Permalink

  Ahoj,

  mám prosbičku. Četla jsem vaše příspěvky, ale nějak se nemohu stále rozhodnout. Chceme jet v období únor/březen 2019 na 12 dní do Thajska s tím , že ubytování určitě na dvou ostrovech a různé výlety. Jedeme i s dětma nejmladší 3 roky a nejstarší 8 let. Kamarádka co tuhle oblast navštívila mi doporučila Ko Lanta a pak jsem si říkala, že jako druhý ostrov třeba Koh Samui. Co myslíte vy? Je to reálné na přesun nebo máte jiný názor? Předem moc děkuji

  Jitka

  • blata 14 ledna 2019 at 15.34 Permalink

   Ahoj Jitko,
   vše je reálné 🙂 Protože jedete s dětmi, doporučil byl cca hodinový přímý přelet. Další možností je přímý autobus na Donsak pier, odtud pak lodí.

 2. Zelinka 30 prosince 2018 at 16.16 Permalink

  Jak a čím nejlépe cestovat soukromně individuelně. jak koupit vozítko ? Jak je to s řidičákem je možno si u nich udělat ?Jak s delším pobytem ?

  • blata 14 ledna 2019 at 15.06 Permalink

   Ahoj Zelinko,
   nejjednodušší způsob je kombinace českého a mezinárodního řidičáku. Pak nemusíš dělat místní. Tuhle kombinaci dokladů budeš tak ypotřebovat pro získání místního řidičáku. Nebudeš muset choit na teorii a jízdy a půjdeš rovnou na závěrečnou zkoušku. Podle toho, na co chceš řidíčský průkaz děláš zkoušku buď na auto, nebo na motorku. Řidičák má pak platnost 2 roky. Po vypršení a prodloužení pak 5 let. O řidičské průkazy se žádá na Oddělení Dopravy (Department of Land Transport). Pokud nemáš žádný řidičský průkaz a chceš si ho udělat poprvé v Thajsku, musíš mít buď thajské občanství, nebo pracovní povolení.

   Nákup skůtru v Thajsku, nebo auta je trochu složitější. Nákup je jednoduchý, ale na registraci budeš potřebovat:
   – kopii ID předchozího majitele s podpisem
   – podepsanou adresu trvalého bydliště původního majitele
   – dokumenty z oddělení dopravy, vyplněné a podepsané původním majitelem
   – kopii pasu s platným vízem
   – kopii pracovního kontraktu nebo kopii potvrzení nájemní smlouvy (na byt/dům) a potvrzení pobytu (dostaneš na imigračním)
   – zelenou knihu

   Nejjednodušší je dlouhodobý pronájem, nebo nákup na „na černo“, což kvůli případným problémům nedoporučuji.


Přidej komentář