Jídlo a pití

Thajská kuchyně je zcela odlišná od té české, či evropské. Základem každého jídla je rýže nebo občas nudle, velké množství nejrůznější zeleniny a pak kuřecí, či vepřové maso.

Stolování

V Thajsku je běžné, že si jídlo objednává dohromady celý stůl. Každému přinesou misku rýže a doprostřed stolu pak nosí objednané pokrmy, z níž si každý bere, co má rád. Základem každého jídla je vydatná polévka, která je tvořena velkým množstvím zeleniny, kousky masa a houbami. Při stolování nemusíte mít strach, že se hůlkami nenajíte. Základní příbor totiž v Thajsku vedle hůlek tvoří ještě vidlička a lžíce (ty jsou turistům servírovány zcela automaticky).

Pokrmy

Thajská kuchyně obsahuje nepřeberné množství pokrmů. Každý si musí nejdříve vyzkoušet, co mu chutná. Základem všech pokrmů je zelenina a v ní buď kuřecí, nebo vepřové maso. Jako příloha se téměř vždy podává rýže, občas i nudle (rýžové). Brambory, těstoviny, nebo snad knedlíky zde vůbec nečekejte. Dostanete je maximálně v nějaké restauraci uprostřed turisticky hojně navštěvovaných oblastí a to ještě velmi špatně připraveny. Mimo těchto surovin obsahuje každé jídlo i trochu místních papriček, po kterých vám budou šlehat plameny i z uší :) Aneb co pořádně nepálí, to není pro Thajce poživatelné.

Nápoje

Základní součástí všech nápojů je plná sklenka ledu do které teprv přijde objednaný nápoj.  Na výběr je nejčastěji z ovocných šťáv (které si velmi rychle zamilujete a už nebudete chtít nic jiného), vody, pepsi a piva. I když je ve všech průvodcích zdůrazňováno, že z ledu v nápojích hrozí zažívací potíže, nemusíte mít strach. Posrání se tady totiž nevyhnete a dostihne vás ať chcete, či ne :)

One Response to “Jídlo a pití”

  1. Peter Polednik 9 ledna 2018 at 1.57 Permalink

    Pivo od nejlepsiho Singa, Archa, Ghang, Leo. Cena v obchode 35kc v hospode az 70kc. Tvrdy alkohol velmi drahy a 35%. Polivky vyborne vyvar na x zpusobu. Grill obdobny CR. Nejlepsi nudle Pad Thai. A vsudypritomna absence peciva.


Přidej komentář