Přímořské oblasti (jih)

V této části se Vám pokusím popsat nejnavštěvovanější turistická místa v Thajsku. Pro Thajsko obecně platí, že čím krásnější a osamocenější místo hledáte, tím hůř se tam budete dostávat. S náročností cesty totiž klesá počet turistů, na které narazíte. Pro detail jednotlivých oblastí využijte prosím menu nahoře, nebo klikněte na nadpis jednotlivých kapitol.

Hua Hin

Hua Hin patří mezi nejstarší turistická místa v Thajsku. Už od počátku dvacátého století patří mezi nejoblíbenější místa královské rodiny. Královská rodina tu má od roku 1923 královský palác a speciální královskou čekárnu na místní vlakové stanici. Mimo památky týkající se královské rodiny láká Hua Hin turisty na svou velmi rozlehlou pláž a nespočet buddhistických chrámů.

Krabi

Ještě na počátku 90. let to byla turisty zcela opomíjená rybářská vesnička nacházející se na pobřeží Andamského moře. Nyní patří tato oblast mezi turisticky nejoblíbenější - zcela právem. Nekonečné pláže plné jemného bílého písku, spousty palem a potápěči velmi oblíbená křišťálově průzračná voda plná mořského života - to je Krabi.

Pattaya

I když nemůže nabídnout krásy přírody jako jiná letoviska, či nekonečně dlouhé čisté pláže, patří Pattaya mezi nejnavštěvovanější oblasti Thajska. Pattaya je často nazývána Rájem zábavy pro dospělé. Pattaya žije hlavně nočním životem, kdy tu ožívají bary, diskotéky a hlavně kluby plné "neřesti".  

Přidej komentář