Bangkok

Bangkok je nejčastěji prvním místem, kde se seznámíte s Thajskou kulturou. Bangkok je hlavním městem Thajska nacházející se v centrálním Thajsku. Vlastní město je rozlohou stejně velké jako Praha a obývá ho 5 000 000 lidí. V celé provincii Bangkok pak žije více jak 10 000 000 obyvatel. Thajský název města je Krung Thep, což v překladu znamená Město andělů. Původní ceremoniální název města je světovou kuriozitou - je totiž nejdelším názvem obce na světě (Město andělů, věčné a nádherné sídlo boha Indry, vznešené město, kde je uloženo devět skvostných drahokamů, královské město s mnoha velkolepými paláci a stavbami, věčné město, kde sídlí bohové a má svůj domov bůh Krišna, město stvořené bohem Višnuem.) Díky největšímu letišti v zemi (mezinárodní letiště Suvarnabhumi) se stal Bangkok vstupní branou do Thajska. Město je tak největším turistickým centrem v celém Thajsku.

5 Responses to “Bangkok”

 1. Jakub 6 února 2016 at 19.53 Permalink

  První dny bych chtel travit v Bangkoku a prohlednout si zajimava mista, planuji cca. 2 dny, chci se zeptat na ceny hotelu, nebo popripade na hotely z vasich zkusenosti. Děkuji

 2. Michal 14 února 2016 at 14.23 Permalink

  Zdravím, za pár dnů odlétáme do Thajska a když jsem hledal ceny dopravy, tahle stránka mě zaujala, konkretně sekce cen dopravy po Bangkoku. Chtěl bych se zeptat, zda-li tyto ceny, zejména za taxi a tuk tuk se pohybují po celém thajsku stejně/podobně? Jedeme procestovat ostrovy a nevím, jaká cena je přijatelná a na které apelovat. Četl jsem, že v Bangkoku stojí tuk tuk cca 10 THB/km. Je tomu tak všude? Můžu kdyžtak poprosit o více informací, kolik za různé druhy dopravy platit?
  Mnohokrát děkuji za odpověď,
  Michal

  • blata 15 února 2016 at 9.36 Permalink

   Ahoj Michale,
   na tohle bohužel neexistuje přesná odpověď. Obecně platí, že na ostrovech jsou ceny vyšší než na pevnině, protože se tam palivo musí dovážet. Zároveň je těžší na ostrovech smlouvat, protože přepravců je tam méně. Klidně se ti tak může stát, že zaplatíš i 30THB+ za 1km. Na druhou stranu toho na ostrovech tolik nenajezdíš (až na vyjímky), takže ve výsledku zas tolik nezaplatíš.

 3. Dušan 16 října 2016 at 16.21 Permalink

  Zdravím,
  mám dotaz ohledně dopravy z Bangkoku,po příletu bychom, chtěli do Chanthaburi,lze autobusem nebo vlakem?lze shlednout někde na webu jízdní řády?
  Moc děkuji

  • blata 17 října 2016 at 7.34 Permalink

   Ahoj Dušane,
   lze jen autobusem, minibusem, nebo taxíkem.

   Privátní linky:
   Odjezd z Eastern Bus Terminal (Ekamai), nebo Northern Bus Terminal. Je ale potřeba jim brnknout a zarezervovat odjezd.
   Suparat Tour Tel. 0 2936 3888, 0 2936 3939
   Pornnipa Tour Tel. 0 2936 2256-7
   Cherdchai Tour Tel. 0 2936 0199

   Minibus:
   Pokud nechceš rezervovat, tak je celkem fajn možnost jet minibusem. Jezdí každou hodinu od 6:00 ráno do cca 18:00 od Tesca na Thaluang Road z autobusáku. Cesta trvá 4hod.


Přidej komentář