Ostrovy

Představte si dlouhé pláže s bílým pískem, nádherné palmy, křišťálově čistou vodu plnou pestrobarevných ryb.. - to není vysněný tropický ráj, to je Thajsko. Thajsko je světoznámé díky svým tropickým ostrovům a nádherným plážím. Nádherných ostrovů je tak velké množství, že je velmi náročné vybrat ten nejkrásnější a zároveň nemožné objet všechny.  S tím, jak do Thajska směřuje každý rok více a více zahraničních turistů, tak se mění i ráz těchto ostrůvků. Nově zde vznikají resorty v "západním" stylu plné klubů, barů a nočního života. Na druhou stranu je zde i velké množství panenských ostrovů, kde potkáte jen pár místních rybářů - vybrat si je opravdu velmi náročné. Thajské ostrovy se dělí do třech základních skupin (oblastí). Nejblíže Bangkoku a proto turisticky nejvyhledávanější oblast je na severu Thajského zálivu u hranic s Kambodžou. Níže na jih, u jižního pobřeží Thajského zálivu je druhá skupina ostrovů. Třetí skupina se pak nachází na jihozápadě v Andamanském moři u hranic s Malajsií. Turisticky nejvíce navštěvovaná je první jmenovaná skupina a to především kvůli své poloze blízko hlavního města Bangkoku.

Kdy vyrazit

Nejlepší termín pro dovolenou je během hlavní turistické sezóny. V období mezi listopadem a dubnem. Touto dobou je nejsušší podnebí s naprosto minimálním úhrnem srážek. Ceny za ubytování jsou sice vyšší, ale zato je zase vše otevřeno.  To sebou zároveň nese i to, že je všude velké množství lidí. My jsme cestovali po ostrovech během července, což je období zcela mimo sezónu. Oproti hlavní sezóně byly ceny poměrně nízké, ale zase byl občas problém najít ubytování - spousta resortů má totiž zavřeno. To samé platí i pro ostrovní obchůdky a restaurace. Pokud vám tohle nevadí a naopak oceníte vylidněné pláže a naprostý klid - je období před začátkem léta ideální. Musíte ale počítat s občasným deštěm. Tohle však moc neplatí pro ty úplně nejvyhlášenější oblasti (Koh Tao, Koh Samui, ...) - tam je čilý ruch celoročně (mimo sezónu je ale mnohem snadnější sehnat bydlení, pokud jedete na vlastní pěst). Potápěčům pak nedoporučuji období termín během období dešťů (od konce července do začátku října). Během dešťů stéká do vody značné množství bahna a nečistot a voda je pak hodně kalná. Místy může viditelnost klesnout i na nulu. Pokud chcete svou dovolenou okořenit i o nějaký kulturní zážitek, doporučuji vybrat termín s nějakým zajímavým svátkem či událostí.

Nejzajímavější ostrovy

Během našeho cestování po Thajsku jsme navštívili několik zajímavých ostrovů, další pak navštívili naši kamarádi. Tady se vám pokusím stručně popsat ty úplně nejzajímavější.

Koh Tao

Je rájem potápěčů a milovníků podvodního života. Celý ostrov žije jen potápěním, kterému je zde přizpůsobeno naprosto vše. Na ostrově jsou velmi příznivé ceny potravin a ubytování srovnatelné s vnitrozemím.

4 Responses to “Ostrovy”

 1. Richard 8 února 2016 at 8.22 Permalink

  Dobrý den, 28.3. odlétáme do Thajska (zpět 14.4.), rádi bychom dali tak 2-3 dny v Bangkoku (dle Vašich komentářů to necháme na konec) a rádi bychom pak dali pobyt na cca 3-4 místech (určitě Phuket a Koh Samui, dále asi Koh Pangan a Krabi) – myslíte, že je vhodné cesta Bangkok – Koh Samui – Koh Pangan – Krabi – Phuket nebo to s ohledem na dopravu nějak přehodit? Zatím zvažujeme letět z bangkoku na koh samui (sice doporučujete to dát nočním busem, ale co jsem hledal, tak cena na Lomprayah je 1450 THB a letenka v kombinaci s busem a katamaranem stojí 1550 thb) a poté z Phuketu do Bangkoku. Děkuji za informaci 🙂

  • blata 8 února 2016 at 10.05 Permalink

   Ahoj Richarde,
   pokud je rozdíl pouze 100 THB, tak bych asi taky letěl 🙂 hlavní výhoda toho busu je, že jede přes noc a neztratíš tím přesunem zbytečně jeden den. K výběru a pořadí lokací asi nemám co dodat – takhle to vypadá dobře a rozhodně to bude zajímavý okruh. Pořadí destinací bych nechal.

 2. Eva 14 března 2016 at 10.42 Permalink

  Dobry den, chteli bychom jet do Thajska s nasim 18ti mesicnim synem, ktere ostrovy byste nam doporucili? Dekuji

  • blata 24 března 2016 at 16.17 Permalink

   Ahoj Evo,
   všechny ostrovy v Thajsku jsou nádherné a mají své kouzlo 🙂 Vzhledem k tomu, že sebou berete prcka, tak bych možná volil více „civilizovaná“ místa s dostupnou lékařskou péčí. Například trojice ostrovů Ko Tao, Ko Pha Ngan (nemocnice), Ko Samui (nemocnice, letiště). Nebo pak pobřežní oblast Krabi.


Přidej komentář