Thajské pivo

Velkým překvapením pro mě bylo, že v Thajsku mají velmi dobré pivo. Pivo se tam pije jen z lahví nebo z plechovek - s točeným jsem se nesetkal a pochybuji, že ho vůbec někde mají. Velmi zajímavý je způsob podávání, se kterým se můžete setkat mimo turistické oblasti. Thajci nejsou takový pivaři jako Češi, proto když si objednají pivo, dostanou jednu lahev doprostřed stolu a skleničky podle počtu osob. Velmi často jsou skleničky až po okraj naplněny ledem. Ani se nesnažte vysvětlovat, že chcete každý své vlastní pivo - nebudou tomu rozumět :) Na většině turistických míst jsou však už navyklí na západní styl, kdy každý má své pivo bez ledu. Na rozdíl od českých piv se místní pivo stáčí do lahví o objemu 660ml. Thajská piva jsou také o něco silnější - obsah alkoholu se pohybuje od 5% do 7%. Výraz "jdu na pár piv" tedy dostává úplně jiný rozměr :) Za jednu lahev zaplatíte v obchodě kolem 30B a v restauraci od 50B výše.

Singha

Údajný král thajských piv s více jak 70ti letou tradicí. Prodává je jako "prémiové" - proto je také nejdražší ze všech běžných thajských piv. V obchodě ho pořídíte za 35B. Je velmi dobré. Pivo se vyrábí z českého chmele, proto má asi chuťově nejblíže k českým pivům. Má lehce nahořklou chuť. Obsah alkoholu je 6%

Chang

Kvalitou srovnatelné se Singhou. Ve chvíli, kdy se přepijete jednoho z těchto piv, je to druhé jasnou volbou. Taktéž se jedná o poživatelné pivo s dobrou chutí, které je však trochu sladší, než výše jmenované.  Chang má ještě o trochu vyšší obsah alkoholu, než Singha - a to celých 6,4%. Cena v obchodě se pohybuje v rozmezí 30-35B

Leo

Stále ještě pitelné pivo. Cenově patří mezi levnější - láhev koupíte už za 25B. Na rozdíl od Singhy a Changu je Leo poměrně dost sladký - chuťově srovnatelný s českými černými pivy.

Archa

Archa je jedna z nejnovějších pivních značek v Thajsku. Tomu odpovídá i chuť a kvalita. Archa je pivo s obsahem bublinek srovnatelným se šampusem a chutí jen vzdálenou pivu.   Mimo výše jmenovaných se dají v Thajsku koupit i jiné značky domácích piv. Ty jsem však už neochutnal a proto se zde o nich nebudu více rozepisovat. Pokud máte zkušenost i s nějakou jinou značkou, podělte se prosím o názor v diskuzi.

Přidej komentář