Základní informace

Pro podrobnější informace prosím klikněte na nadpis článku.

Víza do Thajska

Od 11. srpna 2011 už nejsou do Thajska potřeba víza - to se ovšem týká pouze pobytů na kratší dobu, než 30 dnů. Pro delší pobyty budete muset navštívit thajskou ambasádu v Praze. Pokud do Thajska přicestujete ze sousedních zemí (Laos, Kambodža, Myanmar (bývalá Barma), Malajsie), dostanete víza pouze na 15 dnů. Více informací o vízech se dočtete zde.

Očkování

Co se tropických nemocí týče, patří Thajsko mezi poměrně bezpečné země. I tak bych Vám ale doporučil několik základních očkování, bez kterých se neobejdete ani v ČR. Více informací se dočtete v článku, který jsem na toto téma sepsal.

Kalendář thajských svátků a událostí

Thajsko je tak odlišná země od ČR, že by byl přímo hřích nepodívat se na alespoň jeden festival, či svátek. Pro tento účel jsem připravil podrobný seznam všech svátků a událostí.

Bezpečnost v Thajsku

Thajsko je jednou z nejbezpečnějších asijských zemí vůbec.  I přesto je však doporučeno dodržovat alespoň několik základních pravidel. Více o nich se dočtete v článku o bezpečnosti.

Počasí v Thajsku

Počasí je v této zemi poměrně stabilní - převládá subtropické s vysokou vlhkostí. Thajsko má vlastně jen dvě roční období. Období sucha od listopadu do dubna a období monzunových dešťů od konce července do půlky srpna. Více popisuje článek věnovaný počasí.

Jak se chovat v Thajsku

Kultura v Thajsku je natolik odlišná od té české, že určitě stojí za to znát alespoň základní pravidla a zvyklosti. Abyste se vyhnuli nepříjemným situacím, doporučuji přečtení následujícího článku.

Letecké společnosti

S kým letět z Prahy do Thajska? Která je nejlepší letecká společnost? Více informací v článku o leteckých společnostech.

Thajský slovníček

Pár nejzákladnějších frází a slovíček.

Přidej komentář