Letecké společnosti

Do Thajska běžně létají dvě letecké společnosti - Aerosvit a Emirates Airlines, ty zároveň nabízejí nejlevnější letenky. Pokud si připlatíte, tak je výběr širší. Pro přesuny po samotném Thajsku se pak dá vybírat z více společností - ať už z lokálních, nebo mezinárodních.

Aerosvit

Ukrajinská letecká společnost Aerosvit nabízí asi nejlevnější letenky do Thajska vůbec. Létá se z letiště Praha Ruzyně, nebo občas i z Karlových Varů (odlet z Prahy s mezipřistáním v Karlových Varech) s přestupem v Kyjevě (letiště Borispol) a následným letem do Bangkoku (letiště Suvarnabhumi). Naše zkušenost s Aerosvitem byla pozitivní. Tato společnost používá většinou starší letouny, které v poslední době nahrazuje novými. Nám se poštěstilo letět právě těmi staršími. Do Kyjeva to byl stařičký Boeing 737 a z Kyjeva do Bangkoku Boeing 767. Tyto starší letouny mají tu výhodu, že sedačky nejsou tak blízko u sebe, jako je běžné u evropských nízkonákladovek. Oba lety probíhaly naprosto bez problémů. Všem ale doporučuji přibalit do příručního zavazadla nějakou svačinku na let Kyjev - Bangkok. Letecký personál Aerosvitu je sice velmi přátelský a ochotný, ale jídlo moc často neroznášejí. První jídlo dostanete hned po startu ještě během stoupání a druhé až ve chvíli, kdy letadlo začne klesat. Mezi tím je cca 7h pauza. Podobně je to i s nápoji. My to řešili tak, že jsme si sami chodili do kuchyňky, kde nám personál vždy velmi ochotně nalil vodu. Takto to fungovalo při letu tam i zpátky :) Velmi pozitivně hodnotím i to, že oba lety byly přesně na čas a naprosto bez problémů. I o zavazadla bylo dobře postaráno a dorazila nepoškozená. Letiště Kyjev Borispol je poměrně malé (cca poloviční oproti Ruzyni), takže se tam nelze ztratit. Všechny mezinárodní lety jsou odbavovány z terminálu B (ten terminál, kde je nejvíce lidí). V terminálu je velké množství laviček, takže se nemusíte bát, že si nesednete. Pokud máte delší prodlevu mezi jednotlivými lety, tak se dá i zdřímnout :) Velké plus je, že celý terminál je pokryt bezplatnou WiFi, takže si můžete dlouho chvíli zkrátit brouzdáním po internetu. Za sebe hodnotím ukrajinskou leteckou společnost Aerosvit velmi pozitivně - za cenu 12 000 za zpáteční letenku jsme dostali přesně to, co jsme si zaplatili - bezproblémový let do Bangkoku a zpátky. Všechny lety byly přesně na čas a zavazadla dorazila bez problémů :)

Emirates Airlines

S Emirates Airlines vlastní zkušenost nemám a tak se zde pokusím schrnout zkušenosti kamarádů. Emirates Airlines je poměrně nová letecká společnost. Založena byla roku 1985. Narozdíl od výše jmenovaného Aerosvitu má Emirates novější letadla. Průměrné stáří flotily lehce přesahuje pět let. Do Thajska létají Emirates spodní cestou. Odlet z letiště Praha Ruzyně, mezipřistání v Dubaii a následné pokračování na mezinárodní letiště Suvarnabhumi v Bangkoku. Let s Emirates je vždy bezproblémový, na čas a letouny jsou velmi pohodlné. Jídlo se na palubě podává pravidelně a je chutné. Na rozdíl od Aerosvitu jsou nepatrně dražší - to je vykoupeno ale větším pohodlím na palubě letounů. Když budete mít štěstí, dají se v akci chytnout zpáteční letenky i s cenou kolem 10 000kč.

Vnitrostátní letecké společnosti

Pro vnitrozemské cestování budete v Bangkoku využívat druhé letiště Don Muang (neboli takzvané staré letiště). Než bylo postaveno letiště Suvarnabhumi, sloužilo letiště Don Muang i pro mezinárodní lety. Dnes slouží Don Muang převážně pro vnitrozemské. Tyto lety zabezpečuje hned několik leteckých společností, s kterými bohužel nemám žádné vlastní zkušenosti (na dlouhé tratě jsme volili vlaky). Mezi nejvyužívanější thajské letecké společnosti v Thajsku patří: Bangkok Airways Thai Airways One-Two-Go Phuket Airlines

2 Responses to “Letecké společnosti”

  1. Svatiel 3 prosince 2013 at 7.44 Permalink

    Díky za typy. Víceméně se potvrdil můj názor, které jsem na pár zvolených možností měl.

  2. Jakub 6 února 2016 at 18.57 Permalink

    chtěl bych se zeptat, když priletime do Bangkoku, a pak bych chtel na jih Thajska a nebo preletavat na ostrovy pomoci thajský letecke spolecnosti, kde se muzu podivat na ceny letenek a jake zkusenosti s tímto mate? Dekuji


Přidej komentář