Počasí v Thajsku

Počasí v Thajsku je subtropické s velkou vlhkostí. Tento popis odpovídá většině území po celý rok. V Thajsku se střídají v podstatě dvě roční období - období s nízkým úhrnem srážek a období monzunových dešťů.  Od listopadu do dubna je nejnižší úhrn srážek, naopak od konce července do půlky října je období dešťů. Do Thajska je tedy nejlepší jet v období naší zimy. Během zimy jsou zde také pro turistu mnohem snesitelnější teploty. Ráno dosahuje rtuť teploměru 12-18°C a odpoledne se šplhá ke třicítce. V noci pak teplota občas klesne i pod 10°C, což je velmi příjemné na spaní. Nenechte se však zastrašit - průměrná denní teplota se v zimních měsících pohybuje od 26 do 32°C. Během léta je už od rána pěkně teplo. Teplota často neklesne pod 20°C a během dne se vyšplhá až ke 40°C. O to příjemnější pak je, když přijde tropický deštík. V noci pak teplota jen výjimečně klesne pod 20°C. Pro spánek jsou tedy ideální klimatizované místnosti (což je v Thajsku téměř každá). V létě je počasí v Thajsku spíše deštivé. Letní období dešťů však není nijak hrozné. Nepředstavujte si to tak, že začne pršet a pak prší několik měsíců v kuse. Deště jsou jen občasné - často se jedná jen o několikaminutové přeháňky. Jenže.. to co spadne během jedné takové přeháňky naprší v ČR za celý měsíc. Několikrát se nám stalo, že po půlhodinovém deštíku bylo na ulicích i 30cm vody. Přeháňky jsou často doprovázeny velmi intenzivní bouřkou, kdy práská jeden blesk za druhým. Obecně platí, že nejhůř je vždy ve velkých městech. Masy betonu naakumulují obrovské množství tepla, které pak sálá celou noc. Velké množství budov slouží zároveň jako větrná bariéra a tak se z města stává hotová výheň. Nejhůř na tom je Bangkok.  Silná vrstva smogu dělá dojem zataženého počasí, které však dokáže velmi nepříjemně popálit pokožku. V Thajsku je mazání krémem na denním pořádku. Nejpříjemnější počasí v Thajsku je na pobřeží, kde fouká příjemný chladný přímořský vítr. Nejvíce toto pak oceníte na ostrovech.

Teplota moře

Thajské podnebí umožňuje celoroční koupání. I během nejchladnějších zimních měsíců je voda příjemně teplá. Teplota moře se během zimy pohybuje od 27°C do 30°C a během léta od 29°C do 32°C.

6 Responses to “Počasí v Thajsku”

 1. Tereza 20 ledna 2016 at 11.42 Permalink

  Dobrý den, mám otázku. Již třikrát jsem bya vThajsku, ale vždy v lednu. chtěla jsem se zeptat jaké je počasí na ostrovech Ko samui, Ko tao v květnu/červnu? Čtu různé diskuze a nejsem si jistá. Jde mi o aby bylo teplo, to že občas sprchne asi nevadí. Jde spíš o to aby nebylo 20 stupňů.
  Moc děkuju, Tereza

  • blata 20 ledna 2016 at 12.36 Permalink

   Ahoj Terko,
   my byly v srpnu na Ko Tao a bylo cca 30°C, voda krásně teplá. Navečer občas lehce sprchlo, ale nic hroznýho – naopak to bylo příjemný, že se krásně pročistil vzduch. V téhle oblasti nejvíc prší v říjnu/listopadu.
   Toho, že bude 20°C se vůbec bát nemusíš, rozhodně bude tepleji 🙂

 2. marketa 30 ledna 2016 at 21.17 Permalink

  Ahoj vsem, radi bychom navstivli Koh Samui, bohuzel muzeme jen v prvni polovine kvetna. Mate nekdo zkusenosti, jake je tam v teto dobe pocasi? Cetla jsem ruzne nazory, monzuny by se mely tomuto ostrovu vyhybat, ale pry tam i presto prsi..?
  dík moc. M.

  • blata 31 ledna 2016 at 6.55 Permalink

   Ahoj Markéto,
   my byli na Ko Tao (ostrov hned vedle Ko Samui) až v srpnu a bylo to bez problémů. Snad ani jednou nepršelo, občas se jen ztáhlo. V této oblasti přicházejí deště až v období říjen-listopad. Určitě bych se toho v tomto termínu nebál 😉

 3. Iveta Kubová 29 května 2019 at 13.59 Permalink

  Dobrý den, prosím můžete nám doporučit na který ostrov jet v období
  na přelomu října/listopadu? Aby nám celý pobyt nepropršel? 🙂
  Děkuji za odpověď
  Iveta

  • blata 3 září 2019 at 10.48 Permalink

   Ahoj Ivet,
   v tomhle období ustávají deště v oblasti Bangkoku, Chiang Mai a Ayutthaya. K moři asi ideálně na Ko Samet. Naopak na Jihu země bude pršet hodně.


Přidej komentář