Pattaya

Pattaya je nejnavštěvovanějším místem zábavy pro dospělé Pattaya není řazena mezi nejkrásnější města Thajska, a ani okolní příroda nepatří k divům světa. Přesto je Pattaya nejnavštěvovanějším a nejznámějším thajským letoviskem. Nač chodit kolem horké kaše - Pattaya je někdy nazývána rájem pro dospělé. A zábavy „pro dospělé“ je tou největší atrakcí, za níž ročně přijíždějí miliony turistů z celého světa. Dříve rybářská osada ležící na pobřeží Thajského zálivu se změnila v doslova průmyslové město, které produkuje zábavu, erotiku, relaxaci – prostě vše, co mají rádi dospělí lidé. Ano, děti pro tentokrát prominou, ale jestliže se v Pattaye chcete cítit volně a bezstarostně, vydejte se tam bez dětí. Někdo dokonce doporučuje navštívit toto město organizované „neřesti“ raději jako singl. Pattaya ožívá především v noci, kdy se otevírají restaurace, diskotéky, noční podniky, kabarety, masážní salony. Noční život v Pattaye je bouřlivější, nevázanější, pestřejší, bohatší, ale rovněž i nebezpečnější než v hlavním městě Bangkoku.

Z Bangkoku jezdí pravidelné přímé linky

Pattaya leží asi 165km jihovýchodně od Bangkoku. Dopravit se tam z metropole je snadnější a příjemnější, než bychom si při prvním plánování cesty mysleli. Je možno cestovat vlakem, autobusem nebo taxíkem. Autobus a vlak jsou levné, taxík také není drahý. Vlak z Bangkoku do Pattaye stojí asi 30 bahtů, mikrobus od nádraží do centra Pattaye dalších asi 20 bahtů. Cesta vlakem thajským venkovem nám přinese nezapomenutelný zážitek. Autobusová jízdenka s místenkou z Bangkoku do Pattaye stojí asi 60 bahtů. Z letištního terminálu v hlavním městě odjíždějí autobusy každou hodinu, stanoviště jsou výrazně a označena „Bus Pattaya“. Autobusy jsou velmi pohodlné a mívají klimatizaci. Jízdenku s místenkou na zpáteční cestu je možno v Pattaye koupit třeba s týdenním předstihem. Autobusy do Bangkoku odjíždějí rovněž každou hodinu a konečnou mají přímo před odletovou částí letiště. Cestování taxíkem je nejrychlejší a nejpohodlnější, zejména tehdy, když do Pattaye cestujete přímo a jste unaveni dlouhým letem. Je ovšem třeba elektronicky si taxi zarezervovat (ještě z domu, čas příletu je na letence). Na turistu čekají taxikáři (cedule se jménem). O cenách se nesmlouvá, obsahují i dálniční poplatek. Sehnat taxi z Pattaye do Bangkoku je ještě jednodušší – v turistickém centru jsou desítky stánků označených Taxi Airport. Cena se pohybuje přibližně od 800 do 1200 bahtů. Rovněž taxi na zpáteční cestu je dobré předem zarezervovat. Jedinec žijící převážně v Česku bude překvapen, jak snadné je cestování v Thajsku.

Ubytování v Pattaye lze sehnat i velmi levně

Sehnat ubytování v Pattaya je snadné a může být i velmi levné. Město skutečně žije pouze turismem, tomu je podřízeno vše, takže skoro všechny budovy města mají ubytovací kapacity, a to od nejlevnějších turistických hostelů po hotely s pěti hvězdami. Cena za jednu noc se snídaní v dvoulůžkovém pokoji například v resortu Baan Kaew Resort  začíná na 680 bahtech, stejný pokoj v hotelu 18 Coins Inn přijde na 750 bahtů. To je ovšem cena ve vrcholné sezoně. Mimo hlavní sezonu lze podobné hotelové ubytování sehnat i za 300 bahtů (Baan Kaew RuenKwan). I ty nejlevnější pokoje mají bezplatnou wi-fi, velmi často klimatizaci, televizi, restauraci či venkovní bazén. Velmi levné ubytování je také možno sehnat v režimu last minute. Nejpohodlnější je zajistit si ubytování předem prostřednictvím cestovní kanceláře. Dobrodružné povahy cestující na vlastní pěst však zcela jistě seženou ubytování i přímo na místě.

Zábava: Především erotika a sex

Třebaže se na plážích v okolí  Pattaye dají provozovat tradiční vodní a plážové sporty, hlavní atrakcí města je noční život. Není třeba zastírat, že převažující část turistů sem míří s jasným úmyslem: užít si pověstné thajské erotiky. Tyto služby zde nabízejí ženy, muži i transsexuálové a transvestité. Není přání, které by v Pattaye nenašlo naplnění. Ve městě se prakticky všechno točí kolem sexu, ostatní zábava je jen nedůležitý doplněk. Nikde na světě není taková koncentrace komerčního sexu - od pouliční prostituce po exkluzivní masážní salony. Nebezpečí nákazou HIV je v Pattaye rovněž vyšší. A pozor, sexuální styk s osobou mladší 16 let je trestný čin. Zkušení ovšem radí nic si tam nezačínat s lidmi pod 18 let. Pornografie jakož i drogy jsou v Pattaye téměř tabu. Tresty za porušení se počítají na desítky let vězení.

A jaké jsou ceny sexuální turistiky?

Holky se dají sehnat ve speciálních barech. Poplatek za vstup do baru je cca 350 - 500bahtů. Dívka pak stojí 500-1500bahtů. Na ulici se dají sehnat i levněji. V GoGo barech jsou pak ceny vyšší.  Za vstup zaplatíte 500 - 750 a za dívku cca 1500 bahtů, nebo od 2000 bahtů výše za celou noc. Poslední možností je pak vybrat dívku na internetu. Dívka za vámi pak přijede přímo na hotelový pokoj. Zde jsou ceny poněkud vyšší - začínají cca na 2500 bahtech. Dávejte si pozor na překvapení - ne každá žena je žena :) Co se sexuální turistiky v Thajsku týče, nemám žádnou vlastní zkušenost, proto vám ani níže v diskuzi moc neporadím.  

Thajská jídla jsou nejlevnější

Pattaya je tak ohromné a kosmopolitní turistické centrum, že zde nelze očekávat nějakou specifickou místní kuchyni. Právě naopak. Pouliční prodejci a provozovatelé restaurací nabízejí pokrmy kuchyní celého světa. Není problém poobědvat zde ruský boršč, německé  uzenky s bramborovým salátem, italské speciality, japonské suši, steaky z argentinských býků...Majitelé restaurací či šéfkuchaři často pocházejí ze země, jejíž produkty turistům nabízejí. Nejlevnější a pro českého turistu nejlákavější, je ovšem asi místní strava: ostrá, silně kořeněná jídla z rýže, nudlí, mořských plodů a zeleniny. A dále ovoce, které je nabízeno v tak hojném množství, že je až těžké vybrat si. Alkoholické nápoje, včetně docela pitelného piva, jsou v Pattaye běžně k mání. Sexuální turista si zde příjde opravdu na své.

Počasí: Pattaya leží v monzunovém pásmu

Při plánování cesty do Pattaye musíme počítat s tím, že se město nachází v oblasti s tropickým monzunovým podnebím a na mořském pobřeží. Nejsušší počasí zde panuje od listopadu do května. Tato část roku je proto považována za hlavní turistickou sezonu. Teplota vzduchu se zde celoročně pohybuje ve dne mezi 31 až 35 stupni Celsia, v noci kolem 26 stupňů. Voda má stálou teplotu 26 až 27 stupňů Celsia. V listopadu spadne v Pattayi 55, v prosinci osm, v lednu devět, v únoru 30 a v březnu 36 milimetrů srážek. Od  dubna ovšem deště přibývá. Srážkový úhrn vrcholí v srpnu, kdy zde spadne až 310 milimetrů vody na metr čtvereční. Vlhkost vzduchu se v Pattaye pohybuje od 66 do 80 procent.

2 Responses to “Pattaya”

  1. kolman 4 dubna 2013 at 7.58 Permalink

    Souhlas, až na odstavec o sexu. Nepište o tom, o čem nic téměř nic nevíte. V žádném go go baru, ani jinde se neplatí vstupné!!! Za vstupné v go go se považuje povinnost konzumace alespoň jednoho piva. Točené v go go stojí všude kolem 59-69 Bth. Škudlil s jedním vydrží i několik hodin 🙂 Jediné a notně předražené vstupné /500/ chtějí jen v kabaretech s různými ukázkami triků s vagínou. Neskutečná nuda a ztráta času. Vámi uváděné vstupy do barů jsou ve skutečnosti „výpalným“ pro bar za to, že si jejich Vámi vybranou zaměstnankyni odvedete k sobě. Tento „bar fine“ skutečně činí 300 – 700 bathů, podle kvality podniku. Dívce se platí dle domluvy po akci. Od 300 B za short time / 1-2hodiny, když na to máte sex.sílu/, 1200-1500 za long time /až do rána/, nebo 2000 B za ST s extraligovou kvalitou dívek z nejlepších go go barů /Iron, Baccarra, Peppermint, Happy Go Go apod./. Tyhle většinou na LT nechodí. I zde platí, nekupujte levné zboží! Důležité je vždy při zahájení konverzace se také zeptat, zda Vaše společnice je „lady“ a tím předejít omylu ze zakoupení „ladyboye“. Někdy to skutečně nejde rozeznat. Ale každá/ý Vám pravdivě odpoví, nebo dokonce nechá Vaší ruku otestovat v jejích kalhotkách realitu svého pohlaví. Nikdo nechce problémy a ztrácet čas. Do dobrých go go barů ani ladyboyové nemají přístup. Jejich rajonem je ulice. Jinak je věčná škoda jet do Thajska a neochutnat to nejlepší ovoce, které tam roste. Přítulné, miloučké, nádherné dívky.

  2. blata 5 dubna 2013 at 17.23 Permalink

    Ahoj,
    díky za velmi přínosný komentář a vlastní zkušenosti. Je fakt, že těhlech služeb sem v Thajsku vůbec nevyužíval, proto jsem čerpal z různých zdrojů 😉


Přidej komentář