Letiště Bangkok

Mezinárodní letiště Bangkok - Suvarnabhumi (v překladu znamená Zlatá Země) je jedno z nejmodernějších letišť  celé Asii. Bylo otevřeno teprve nedávno v roce 2006 cca 30km na východ od Bangkoku. Letiště Bangkok - Suvarnabhumi je největší letiště v celém Thajsku a pro většinu návštěvníků tvoří vstupní bránu do této asijské země. Jendou ze zajímavostí je, že letiště má nejvyšší kontrolní věž na světě - 132,2m. Pohyb mezi terminály bangkokského letiště je velmi snadný. Celému letišti dominuje obrovská letištní budova, která je zároveň centrální budovou celého komplexu. Z ní pak jako chapadla chobotnice vystupují jednotlivé terminály. Pohyb mezi terminály tedy v pohodě zvládnete pěšky.

Cesta na letiště Bangkok - Suvarnabhumi.

Na letiště vede nově vybudovaná dálnice č.7. Nejjednodušší způsob dopravy je taxíkem, který vás dopraví z centra Bangkoku za cca 400B Od roku 2010 jezdí na letiště speciální letištní vlak (Bangkok Airport Train), který jezdí v pravidelných patnáctiminutových intervalech (non-stop) z centra města. Cena je však 150B za jednu cestu. Nejlevnější možností, jak se na letiště dostat je pomocí autobusu. Na letiště jezdí hned několik linek, které vás tam dostanou téměř z jakékoliv části města. Speciální letištní autobusy mají čísla 549 - 559. Cena za jednu jízdu je příjemných 35B. Mimo těchto speciálních letištních autobusů je možné jet i klasickým veřejným autobusem. Na letiště vás dovezou linky 389, 390 a 825. Více informací o trasách autobusů se dočtete na oficiálních stránkách.

Letiště Don Mueang

Mimo mezinárodního letiště Bangkok Suvarnabhumi se ve městě nachází ještě jedno menší, určené pro vnitrostátní lety a pro lety do přilehlých zemí. Takzvané staré letiště (nejstarší v zemi - otevřeno už v roce 1914) nese název Don Mueang. Toto letiště dříve sloužilo jako hlavní letiště ve městě. Po otevření nového už slouží pouze pro vnitrostátní linky. Pokud poletíte například do Pattaya nebo na ostrov Koh Samui, poletíte právě odtud.

5 komentářů to “Letiště Bangkok”

 1. Jakub 6 února 2016 at 19.41 Permalink

  Jaký je nejlepsi zpusob dopravy z letiste do centra Bangkoku, dle clanku asi bus ale docela se obavam toho zda to zvladnu 😀

 2. Klára Kosinová 10 února 2017 at 11.48 Permalink

  Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kam jít dobře nakupovat před odletem v blízkosti letiště Suvarnabhumi? Máme na to jen jednu noc a jeden den 🙂
  Předem děkuji.
  K.K.

  • blata 24 února 2017 at 8.04 Permalink

   Ahoj Klárko,
   nejlepší máš, když na letišti nasedneš na vlak (Airport Air Link) a vyrazíš do centra. Důležité je, že musíš nastoupit na City Line, ne na Express Line. City Line tě totiž doveze až do centra na poslední zastávku Phaya Thai – odtamtud už je to kousek například do obchodního domu Siam Paragon. Blízko letiště nic moc zajímavého není (mimo letiště samotného).
   Další zajímavá nákupní místa jsou popsána v článku Nakupování v Bangkoku.

 3. Michal 17 října 2018 at 13.22 Permalink

  Jakou dopravu by jste mi doporučil z letiště Bangkok – Suvarnabhumi na letiště Don Mueang

  přílet mám do Bangkoku 17,45 a odlet na Krabi 20:10 ze starého letiště.

  Děkuji za info

  • blata 14 ledna 2019 at 15.28 Permalink

   Ahoj Michale,
   más vpodstatě dvě možnosti:
   Shuttle bus – jezdí od 5 ráno do půlnoci v 12-30min intervalech a je zdarma.
   Druhou možností je taxi, které stojí cca 500 bahtů.
   Obě cesty zaberou zhruba stejně dlouho – cca 45min v závislosti na dopravní špičce.


Přidej komentář